2/2021

Co je nového v hasičárně

Protipandemická opatření nám tak jako každému změnila plány. Do poslední chvíle jsme doufali, že budeme moci pořádat již tradiční staročeké máje. Bohužel nepříznivá situace ohledně viru nám to nedovolila. V hlavě mi pořád vrtalo jak dodržet tradici, májka přece musí být. Rozhodli jsem se tedy postavit menší májku v parku, kde zůstane po celý měsíc květen. Byla by velká frajeřina postavit ji ručně zaznělo, vlastně proč ne, zkusíme to. Májku jsme opravdu na prvního máje postavili ručne, pouze pomocí lan, žebříků a pořádné dávky odvahy. Prvotní obavy vystřídal adrenalin, obří pocit štěstí a hrdosti, když se nám májka povedla vztyčit. Založili jsme tedy novou tradici, každý rok mezi májemi bude v parku stát menší májka na celý měsíc, kterou budeme vždy chtít postavit ručně. Forogalerii a video nejen ze stavění ale i přípravy májky naleznete ZDE

Přes všechny zákazy shromaždování jsme se sešli na akci úklidu Pošembeří a zameřili se na Třebohostice. Rozděleni do několika skupin jsme nasbírali několik plných pytlů odpadu.

Nemohli jsme pořádat hasičský kroužek pro děti, vedoucí proto založili online treninky pro mládež. Nyní už se můžeme opět s dětmi scházet. Jsme rádi, že nám zachovaly přízen.

Limitovaná edice našich hasičských sirek, kterou měl maždý občan ve schránce vzbudila pozornost sběratelů. Naše sirky doputovaly až do Kanady, kde o ně projevil jeden ze sběratelů zájem. Vyšlo také několik článků na filumenistických fórech.

V době, kdy byly na měsíc zavřené okresy a na každé hranici stála policejní či vojenská hlídka přišla myšlenka, jak tyto složky podpořit. Objížděli jsme tato stanoviště s občerstvením v podobě kávy čaje a zákusku. Z řad policie a armády nám bylo odměnou velké díky, pár prohozených vět a úsměv pod respirátorem.

Od začátku roku k datu 10.5.2021 za sebou máme jedenáct výjezdů. Zasahovali jsme například u požáru autovrakoviště ve Slušticích, požáru rodinného domu v Jirnech, požáru chaty v Úvalech a technických pomocí stromů přes cestu.V měsíci květnu osm členů výjezdové jednotky projde kurzem na obsluhu motorových pil o délce šedesáti hodin.

Množí se nám dotazy, zda letos bude sběr železného šrotu, díky tomu jsme se rozhodli sběr udělat. Proběhne v druhé polovině října. Budeme tedy rádi, když nám kovový odpad schováte. Přesný termín včas upřesníme.

Děkujeme všem za podporu, kterou v nás vkládáte.

Marek Mandík
Velitel SDH a JSDH Škvorec

Příspěvek byl publikován v rubrice Hasičské novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.