Prague Fireman Race TFA a Satalický železný hasič junior

V sobotu 18. června jsme se zúčastnili TFA závodu v Satalicích. Proběhl závod pro starší i ty nejmladší závodníky našeho sboru v jeden den. Počasí bylo vskutku vypečené.

Muži si na nástupu odhlasovali absolvovat závod v zásahovém oblečení, ženy v lehčích PSII. Teploty dosahovaly až 34 stupňů. Pro děti a nejen pro ně pořadatelé připravili kádě, bazénky a mlžítka s vodou, díky kterým se dalo parné počasí na hřišti přečkat. Závodu se celkem zúčastnilo 233 závodníků.

Postupně jsme během dne startovali ve svých věkových kategoriích. Těm, kteří pilně trénovali, jejich úsilí přineslo ty nejlepší výsledky. Honza Procházka si odnesl zlatou medaily v kategorii dorostenci. Náš nejmladší závodník Vojta Procházka trénoval s bráchou, a umístil se také na prvním místě, přestože to byl jeho úplně první závod. Nestačili jsme ho ani pořádně vyfotit. Sami rozhodčí se byli překvapeni jak rychle absolvoval celou trať.

Pro všechny naše dětské závodníky to byl první TFA závod. Adélka o pár setin vteřiny skončila na hezkém 9. místě v kategorii mladší dívky. Martin vybojoval 8. místo a Ondra 16. místo z 27 soutěžících v kategorii starší chlapci.

V kategorii muži 18+ Marek doběhl v polovině žebříčku na 11. místě. Adélka v kategorii ženy 18+ obsadila 7. místo a Jana se umístila na 5. místě.

Celý den jsme završili zaslouženou zmrzlinou.