3/2020 Hasičské léto

Dvacátého června jsme pro vás uspořádali Zábavné odpoledne v parku. Počasí nám tou dobou nepřálo, ale zjistili jsme, že žádné z dětí, které k nám i přes nepřízeň počasí zavítalo, není z cukru a nerozpustilo se. O to více nás těšila účast okolo 50 dětí, které se nenechaly počasím odradit.

Během dne jsme museli přehodnotit program, zrušili jsme koncert kapely a promítání filmu. I to se stává, ale jistě to nemůže ohrozit naši aktivitu, a již plánujeme, jakou další akci pro vás uspořádat.

Začátkem července jsme zakončili hasičskou sezónu čtyřdenním soustředěním u spřáteleného sboru dobrovolných hasičů obce Vrchovina. Zde mají místní dobráci zrekonstruovanou prostornou hasičskou zbrojnici, která podtrhuje již tak malebnou vesničku mezi kopci, ležící severovýchodně od Nové Paky. Každý den byl nabit hasičskou tématikou spojenou s výlety na čerstvém vzduchu.

Počasí přálo a souhra náhod s troškou vrchovinské aktivity dostala naše děti na soutěž ,,O pohár obce Rožnov “. Družstvo mladších se umístilo sice na posledním místě, nutno ale dodat, že konkurence byla opravdu veliká a byl to první závod, kterého se děti se ctí zúčastnily. Družstvo starších se umístilo na třináctém místě z přihlášených sedmnácti sborů, měli z nás nahnáno.

Každý rok je toto soustředění originální a letos by se dalo říci, že bylo vlastně mezinárodní. Při jedné z horských túr se škvorečtí hasiči dostali až za Česko-Polskou hranici, ovšem jen na skok. Po prázdninách nám startuje nová sezóna, která je opět nabitá různými akcemi, jak pro mladé tak dospělé hasiče.

V sobotu 10.10.2020 se od 9:00 uskuteční sběr železného šrotu , který jsme museli kvůli korona viru posunout z dubna na říjen. Budeme rádi, když nám kovový odpad v sobotu ráno připravíte před vrata. Samozřejmě vám mile rádi s těžkými věcmi pomůžeme.

Prázdniny neprázdniny, den nebo noc, siréna si nevybírá, a tak jsme se opět byli vysláni na pomoc potřebným. Zúčastnili jsme se náročného zásahu srážky vlaků u Českého Brodu, kam jsme vyjížděli do 5 minut od zaznění sirény. Na místě zásahu škvorečtí prováděli předlékařskou pomoc a pomoc s transportem raněných. V neposlední řadě jsme zařizovali osvětlení místa zásahu. Náročný zásah, plný nových zkušeností. Škvorečtí si počínali jako vždy velmi profesionálně.

Dalším z výjezdů byl požár osobního automobilu ve Škvorci a likvidace nebezpečného hmyzu v obci Třebohostice.

Při jedné z našich pravidelných čtvrtečních schůzek , jsme za pomoci naší techniky vyčistili studnu na vrchách.

V návaznosti na zásah v Českém Brodě jsme díky stavební firmě jednoho z našich členů dostali sponzorským darem reflektory se stativem, pro ještě lepší viditelnost při nočních výjezdech. Děkujeme

Za podpory obce jsme po sáhodlouhém vybírání a konzultacích se záchranou zdravotnickou službou, hasičským záchranným sborem a nemocnicemi pořídili automatizovaný externí defibrilátor, zdravotnický batoh a kyslíkovou lahev s maskou. Čeká nás spousta hodin školení s těmito novými pomocníky, kteří budou nablízku našim občanům v nouzi.

Je to další velký milník v historii škvoreckých hasičů.

velitel JSDH Škvorec