3/2021 Hasičské prázdniny

V období prázdnin jsme rozhodně nezaháleli. Při promítání letního kina Bio Bezdíkov jsme pro vás zajišťovali občerstvení, pro děti na příměstském táboře jsme prezentovali techniku našeho sboru. Také jsme pracovali na úpravě a vylepšení překážek pro požární sport, které využijí jak děti, tak jednotka pro pravidelný trénink fyzické zdatnosti. Nově jsme umístili před hasičárnu novu lavičku pro zasloužený odpočinek.

Již tradičně jsme s mladými hasiči zahájili léto soustředěním na čerstvém horském vzduchu. Celkem se nás na tuto akci vydalo 25 dětí a 8 dospělých. Letos byla vybrána jiná lokalita oproti
klasické Vrchovině z důvodu probíhající modernizace tamní hasičské zbrojnice. Útočištěm se tak stala Bukovina u Čisté. Program byl pestrý, procestovali jsme podkrkonošské okolí, vyjeli do Adršpachu a navštívili lázně Bělohrad. Poslední den završilo předání putovních pohárů. V kategorii mladí hasiči ho získala Marianka Rösslerová, v kategorii starších Jana Havlíčková.
Letos jsme si dokonce přivezli domů z hor suvenýr ve formě zcela poničeného agregátu na
lehkou pěnu, který byl po cestě z výletu spatřen na hromadě šrotu ve sběrném dvoře. Je to ten
žlutý agregát, kterým vám na dětském dni vyrábíme již tak oblíbenou pěnu. Dali jsme si za úkol
ho plně opravit, a tak věříme, že se pěna konečně povede. Nyní se opět se rozjely tréninky mladých hasičů a věci se dávají do pohybu.

Stále přemýšlíme, jaké akce podniknout, co pro vás ještě připravit a vylepšit. Nápadů je spousta. Výjezdová jednotka se scházela i přes prázdniny na pravidelných schůzkách, několikrát jsme zasahovali u mimořádných událostí. Tím, že byl začátek prázdnin ve znamení bouřek, jednalo se hlavně o odstranění stromů přes cestu a hrozících pádem. Povoláni jsme byli také k odstranění nebezpečného hmyzu, požáru pole a požáru rodinného domu. Škvorecká jednotka byla zařazena do seznamu jednotek určených k případné pomoci na tornádem postižené Moravě.

Přibrali jsme novou posilu do jednotky ve formě budoucího strojníka Tomáše Volence.
Přejeme mu, aby mu jeho nadšení a píle nevyprchala a byl dalším stálým škvoreckým dobrákem.

Jako sbor i jednotka sboru dobrovolných hasičů jsme podali přihlášku do ankety
Dobrovolní hasiči roku 2021. Díky našemu zásahu u nešťastného střetu vlaků jsme postoupili
do finále. Pomozte nám vyhrát a získat finance na termokameru, kterou můžeme využít při
některém z dalších zásahů.

Svůj hlas nám můžete dát prostřednictvím sms: HASICImezeraJSSC5 na číslo 9007706 nebo
na webu www.adhr.cz/hlasovani-jednotky (musíte hlasovat v každém regionu).
Na mobilu můžete využít proklik prostřednicvím zde uvedeného QR kódu.
Děkuji všem členům SDH Škvorec za odvedenou práci, ať jsou mladí nebo staří.
Děkujeme za podporu, kterou ve vás občanech máme. Vážíme si vaší účasti na našich akcích.
Jsme tu pro vás, jsme hasiči Škvorec.

velitel JSDH a SDH Škvorec