TFA Sedlčany 10.4.2022

Včera jsme se zúčastnili TFA závodu (Toughest Firefighter Alive). Je to jeden z nejvíce fyzicky naročných závodů, které se u nás pořádají. Ten včerejší byl obzvláště vypečený díky výběhu na rozhlednu v poslední části závodu.

Vstávali jsme za tmy a škrábali zamrzlá okna na autech. Cesta do Sedlčan nám nějakou chvíli zabrala. Vyrazili jsme ve složení Marek, Jana, Adélka a dorostenci Honza, Viky a Janička. Doprovod nám dělal Jirka s Vojtíkem a svezli jsme i úvalské závodníky. Díky naší rozmanitosti jsme obsáhli téměř všechny vypsané kategorie. Závod začal po desáté hodině a vyhlášení probělo po osmé večer. Počasí bylo skutečně aprílové. Chvílemi sněžilo, foukalo, byla pořádná zima, ale občas vykouklo i sluníčko.

Všichni diváci a ostatní závodníci podél trati pořádně fandili. Nervozita před startem ve všech stoupala. Každý si mohl vybrat svého sparring partnera který navigoval, radil a povzbuzoval na trati.

Postupně jsme absolvovali připojení a roztažení hadic B, převracení pneumatiky, hammer box, přenos závaží, transport figuríny, transport závaží tunelem, smotání hadic B, překonání 3m bariéry, postavení žebříků, vytažení břemena na laně a výběh na rozhlednu, většinu disciplín v plné hasičské výstroji s dýchacím přístrojem na zádech.

Na bednu se dostal Honza, který se umístil na 2. místě v dorostencích. Konkurence byla skutečně obrovská a toto byl jeho první závod, na který se vydal po pár trénincích. Je to naše vycházející hvězda a doufáme, že ho to bude bavit i nadále 🙂

Janička v kategorii dorostenky obsadila 4. místo, což je neuvěřitelný výkon na první závod. Před soupeřkou měla náskok celé rozhledny. Pro Janu to byl také první závod a umístila se na 7. místě v kategorii ženy +. Adélka doběhla na krásném 8. místě v kategorii žen z 18 závodnic. Viky nestačil čas na vytažení břemene a výběh na rozhlednu, ale statečně bojovala do poslední chvíle.

Marek v kategorii muži získal hezké 10. místo z 23 závodníků. Byl to jeho druhý závod. Tato kategorie má nejtěžší podmínky – závodníci transportují téměř 90 kg figurínu, 3x převracejí pneumatiku, tahají a motají obě hadice, bariéru zdolává pomocí lana a další lahůdky.

Všichni jsme byli rádi, když jsme v půl desáté dojeli domů a padli do postelí. Veliké díky patří Markovi, který odřídil cestu tam i zpět. Na tento závod budeme jistě dlouho vzpomínat.

TFA Sedlčany 10.4.2022 – SDH Škvorec – album na Rajčeti (idnes.cz)