Ukliďme Pošembeří

V sobotu 10.4. jsme se s mladými hasiči vydali v rámci akce „Ukliďme Pošembeří“ poklidit naše okolí. Šli jsme podél silnice vedoucí do Dobročovic vysbírat odpad z příkopů. Děti byly nadšené z každého vyloveného papírku z křoví a závodily kdo toho seber víc. Velkým úlovkem byl rezavý ráfek z kola, který děti dolovaly z pole. Atraktivní byla i teleskopická hůlka s kleštěmi na konci, o kterou se dělili všichni, komu zrovna nedosáhly ruce na zatoulaný odpadek. Foukal ledový vítr a všichni jsme byli promrzlí. S mezipřestávkou v hasičárně, kde jsme zkontrolovali Standu, který měl připravit svačinu, jsme zamířili přes park Míru na Dolíka. Cestou jsme našli hromady lahví, v lese pneumatiku a kus rezavého plechu.

Uklidili jsme plechovky i kolem dráhy na kopci, kam chodí děti jezdit na kolech. Přes Višňovku jsme se vraceli zpět do hasičárny. Cestou jsme dlouze lovili z šípkového keře roušku, kterou tam zavál vítr, další odpadky a pneumatiku z potoka. Někomu teklo trochu do bot, někdo byl zmrzlý, ale vše zachránila sváča do Standy.

Úklid Pošembeří 10. 4. 2022 – SDH Škvorec – album na Rajčeti (idnes.cz)