Valná hromada 2022

V sobotu 3. prosince proběhla valná hromada, po dvou letech opět se vzácnými hosty a zástupci okolních sborů. Ve zprávě o činnosti sboru, zprávě velitele a vedoucího mládeže zazněly události z uplynulého roku. Odhlasoval se plán činnosti na příští a rok a byla předána ocenění.

Čestné uznání sboru získali slečna Jana Havlíčková a pan Tomáš Volenec.

Pan Martin Křížek předal čestné uznání Okresního sdružení panu Lukáši Stavařovi.

Dalším oceněním, které předal byla Medaile sv. Floriana. Toto ocenění na návrh SDH, po vyjádření Okresního sdružení uděluje Krajské sdružení členům, kteří se výrazně zasloužili o rozvoj dobrovolného hasičstva a to nejdříve za 5 let po udělení Medaile za Zásluhy k ocenění jejich další aktivní práce. Podmínkou pro udělení Medaile sv. Floriana je předchozí udělení Čestného uznání Krajského sdružení hasičů.

Medaili sv. Floriana udělilo Krajské sdružení hasičů za celoživotní práci ve sboru panu Karelu Rejfekovi.

Následným oceněním je Čestné uznání Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska, známé také pod zkratkou SH ČMS. Na žádost SDH (musí projít přes okrsek, okres a kraj) toto ocenění uděluje Výkonný výbor SH ČMS, nejdříve však po udělení všech ocenění na úrovni Okresního a Krajského sdružení. Výrazem tohoto ocenění je diplom a samostatná stužka. Čestná uznání SH ČMS získal pan Karel Suk a Jiří Brich.

Výkonný výbor sboru schválil výrobu speciálních medailí za aktivní práci pro členy jednotky SDH, které oceněným předala paní starostka Martina Vodičková. Medaile obdržel pan Josef Pužej, Vladimír Havránek, Jan Zálabský, Marek Mandík, Jan Pšenička, Karel Jeřábek, Lukáš Stavař a Tomáš Sirotek.

Dále vedoucí kolektivu pan Jan Zálabský předal speciální medaile, které jsme nechali pro naše jedinečné členy vyrobit. Řád zlaté vařečky obdržel pan Josef Pužej za dokonalou obsluhu kuchyně na letních soustředěních a medaili Za práci s mládeží převzal pan Stanislav Červínek za dlouholetou obětavou činnost s mladými hasiči.

Následoval vynikající guláš a diskotéka, kterou zajistil Honza Pšenička.